مزایای گوگل پلاس در سئو

مزایای گوگل پلاس در سئو

 

google plus 1 مزایای گوگل پلاس در سئو

 

 

 

سرعت فعالیت خود را در گوگل پلاس بالا ببرید

در هر ۲۰۰ سیگنالی که گوگل برای رتبه بندی سایت ها دریافت می کند سیگنال های دریافتی از شبکه های اجتماعی به صورت مخلوطی از همه ی انها دریافت می شود.

 

به نظر می رسد رابطه ی گوگل پلاس و نتیجه ی موتور جستجو پیچیده تر از ارتباطی است که سایر شبکه های اجتماعی نظیر فیسبوک و تویتر دارند. از یک سو هر دو رسانه به یک اندازه به گوگل دسترسی دارند و از طرف دیگر گوگل پلاس شبکه ای است که از سوی خود گوگل تاسیس شده تا با سایر شبکه های اجتماعی رقابت کند.طبیعتا زمانی که شما می توانید به محصول خود نسبت به سایرین برتری دهید بسیار غیر منطقی است که از این کار سر باز زنید.

در مجموع لایک ها , اشتراک گذاری ها , نظرات و تمامی فعالیت های اجتماعی بر الگوریتم بهینه سازی گوگل تاثیر گذار است

 

circles


همچنین با به اشتراک گذاری پست شما توسط کسانی که در دایره ی ارتباطی شما هستند(circles) ترافیک بیشتری برای محتوای شما ایجاد می شود و سایرین لینک های بیشتری را از شما ارائه می دهند.

با وجود قدرت و نفوذ گوگل پلاس, اطلاعات ,گرافیک و تصاویر موجود در ان توسط موتور های جستجو در صفحه ی نتیجه ظاهر می شود.و این مطلب موجب بالا رفتن تعداد کلیک ها بر روی سایت شما خواهد شد.

 

موتور جستجو

گوگل در تلاش برای پیدا کردن فردی در دنیای غرب است که هنوز با موتور جستجوی گوگل آشنایی نداشته باشد. در واقع موتور جستجو آنقدر محبوب و مردمی است که عبارت “گوگلش کن” در بین بسیاری از مردم مورد استفاده قرار می گیرد.

 

علاوه بر حضور گسترده در بازار جستجو، گوگل درصد زیادی از صنعت تبلیغات آنلاین را در دست داشته و در این حوضه درآمد سالیانه ۳۵ میلیارد دلاری ایجاد کرده است.

 

فیس بوک که نسبتاً یک تازه وارد در اینترنت محسوب می شود و مرکز محبوب شبکه های اجتماعی بوده و به سرعت به بازار گوگل نزدیک شده است.

رتبه فیس بوک

در حال حاضر رتبه فیس بوک به عنوان دومین وب سایت پر بازدید در سرتاسر جهان است و دارای بیش از ۷۵۰ میلیون عضو می باشد. با توجه به حجم عظیمی از اطلاعات که این شبکه اجتماعی در مورد اعضای خود دارد، در واقع تبدیل به تهدیدی برای بازار تبلیغات آنلاین گوگل شده است.


بازاریابان در فیس بوک می توانند انتخاب بسیار دقیقی از مخاطبین با تمرکز بر روی موارد زیر داشته باشند


– سن
– جنسیت
– مکان
– شغل
– سطح تحصیلات
– علاقمندی ها و مواردی که تمایلی به آن ندارند


با انتخاب یک مقطع محدودی از مخاطبان در سطح جهان با یکی و یا تمامی متغیرهای ذکر شدهء بالا، بازاریابان می توانند بهبود قابل توجهی از ROI در مقایسه با جستجوها و بازاریابی های معمولی آنلاین را ببینند.

در این هنگام بود که گوگل+ وارد صحنه شد. در ماه می شبکه اجتماعی جدید گوگل به نام گوگل+ با نسخهء محدود بتا شروع به کار کرد و حدود ۱۰ میلیون کاربر گرفت.

شباهت گوگل پلاس و فیسبوک


گوگل+ بسیار شبیه فیس بوک است، به کاربران اجازه ایجاد و ساخت پروفایل داده و افراد می توانند اطلاعات شخصی خود را در پروفایل ثبت کنند، با دوستان خود ارتباط بر قرار کرده و به جامعه جهانی آنلاین بپیوندند.


سئو چیست؟
 
سئو (SEO) مخفف Search Engine Optimization به معنای بهینه سازی موتور جستجو است.
 
سئو یعنی مجموعه ای از تکنیک های On-site (داخل سایتی) و  Off-site (خارج سایتی) که باعث می شود یک سایت در لیست جواب های جستجوگرهای اینترنتی رتبه بالاتری بگیرد و به اصطلاح صدرنشین شود.

 

سئوی سیاه و سفید
 
در حالی که جستجوگرهای اینترنتی شدیداً در پی آن هستند که کاربران بتوانند وب سایت های مناسب و مربوطه را به آسانی پیدا کنند، برخی می کوشند با دستکاری در تکنیک های به کار رفته، قواعد این بازی بین المللی را به نفع خود تغییر دهند.


 Black Hat SEO


این تلاش های غیراخلاقی و غیرقانونی را با نام سئو سیاه یا همان Black Hat SEO می شناسیم.
 
در مقابل، تکنیک های مجاز و منطبق با معیارهای موتورهای جستجوگر را سئو سفید (White Hat SEO) نام می نهیم.
گوگل پلاس و سئو
 
هر فردی که درک مختصری از سئو و گوگل پلاس داشته باشد، قطعاً معتقد است که گوگل پلاس در سئو کاملاً مهم و تاثیرگذار است.
 
البته این افراد معمولاً نمی دانند این اهمیت از کجا ناشی می شود و یا وبمسترها چگونه می توانند از این فرصت به نفع خود بهره برداری کنند.


 محتویات و پست های گوگل پلاس


محتویات و پست های گوگل پلاس بر نتایج جستجوی گوگل تاثیر مستقیمی دارد البته نه به این دلیل که گوگل پلاس محصولی از شرکت گوگل است، بلکه این تاثیرگذاری به ماهیت خود شبکه مربوط می شود.

گوگل پلاس و سیگنال های اجتماعی 
 
استفاده گوگل از گوگل پلاس برای بهبود پاسخ های جستجو، فرصت ارزشمندی را در اختیار مدیران کسب و کارها قرار می دهد، چرا که گوگل پلاس در واقع یک فراخوان عمومی از سوی گوگل برای برجسته شدن چیزهایی است که باید در صفحه نتایج این جستجوگر ظاهر شود.
 
این امر به خوبی از اهمیت سیگنال های اجتماعی (Social Signals) برای موتورهای جستجو حکایت دارد.


 تاثیر گوگل و بینگ


اگر چه در حال حاضر نحوه استفاده از سیگنال های اجتماعی، مراحل اولیه خود را طی می کند ولی گوگل و بینگ دریافته اند که این داده ها، در سال های آتی از ارزش بسیار زیادی برخوردار خواهد شد


 

 

mihanweblink.com  فروش بک لینک در

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *