بک لینک و تاثیر واقعی آنها

بک لینک و تاثیر واقعی آنها

 

images بک لینک و تاثیر واقعی آنها

 

 

 

چطوری از سایتهای دیگر بک لینک بگیریم؟
هیچ سایتی هیچ وقت به شما بک لینک نخواهد داد، مگر اینکه یه محتوا یا مقاله خیلی جالب روی سایتتانداشته باشید. محتوا یا باید خیلی تازه و ابتکاری باشد یا از یه دید تازه ای به چیزی نگاه کرده باشد. اگر میتوانید یک چیزی بنویسید که درکش راحت باشد و اطلاعات زیادی به خواننده بدهد تا دیگر بک لینکگرفتنتان حتمی بشود.

 

 بک لینک چطور میتواند روی رتبه من تأثیر بگذارد؟


بک لینکها نه تنها روی رتبه شما در صفحه نتایج موتورهای جستجو اثر میگذارند، بلکه یه جورایی به بهترشدن رتبه صفحتان هم کمک میکنند. وب رو انگشتای موتورهای جستجویی مثل گوگل، یاهو و بینگ دارد میگرد. البته موتورهای جستجوی دیگر هم همین کارو میکنند اما محبوبیت کمتری دارند.
این موتورهای جستجو بعد از یه مدت مشخص سایتتا ن را میخزند و برای خزیدن از مانکی ها استفاده نمیکنند، بلکه یه چیزایی به اسم اسپایدر یا روبات دارند. البته اسپایدارها اینجا مثل همون اسپایدرمن نیستند،بلکه الگوریتم های کوچیکی هستند که از سایت شما بازدید میکنند و در قالب متن میخواننش.
این متن شبیه یه کپی Xerox کامل از سایتتان نه که هایپرلینک ها یا بک لینکها شان مستقرند. وقتی اسپایدرها از یه بک لینک عبور میکنند، حتی هایپرلینکهای ان سایت رو هم میخزند. اگر انجا سه تا بک لینک برای شما باشد، سه تا خزیدن ازشان طلبکار میشوید. اینطور هر چه بک لینکهای بیشتری به شما باشد، شانس بیشتری برای گرفتن رتبه خوب دارید.


انواع بک لینک ها


بک لینکها مثل میزبانهای وب میمونن و انواع مختلفی دارند. میتوانیم انها را به انواع بک لینکهای خوب، بد و بی فایده تقسیم بندی کنیم. دقت کنید که این انواع به شدت روی سئوی شما اثر میگذارند. 
بک لینکهای خوب: لینکی که از یه سایت اصیل که شهرت خوبی داره به دست میاد. این سایت باید سایت شما رو به عنوان فالو، هایپرلینک کرده باشد تا یک لینک خوب براتون محسوب شود.


بک لینکهای بد

لینکهایی که از سایتهای سطح پایین یا سایتهای اسپم کلاه سیاه به دست میایند معمولا به عنوان بک لینکهای بد در نظر گرفته میشوند. هرکز هیچ تأثیر خوبی روی سایت شما ندارند و حتی میتوانند در موتورهای جستجو منجر به جریمه شدن سایتتان هم بشوند. بنابراین همیشه از بک لینکهای بد خودتان  دور نگهدارید.


بک لینکهای بی فایده

بعضی از سایتها به سایتهای دیگه هایپرلینک میدن اما اون لینکها فالو نیستند. بنابراین اون لینک به عنوان نوفالو در نظر گرفته میشه و روباتهای موتور جستجو به حساب نمیارنش. این انوع لینکها نه ضرری به شما میرسونن و نه براتون مزیتی محسوب میشن


تفاوت بک لینک فالو و نوفالو


لینک ها را میتوان از منظری دیگر نیز دسته بندی نمود. هر لینک به صورت پیش فرش Dofollow محسوب میشود مگر آنکه در کد HTML آن از ویژگی Nofollow استفاده شده باشد. زمانی که ربات گوگل یک بک لینک نوفالو را مشاهده میکند ارزش و اعتباری به صفحه هدف منتقل نمیکند.

لطفا مطالب زیر را مطالعه بفرمایید

اصطلاحات رایج موتورهای جستجو

گوگل در سال ۱۹۹۰ مفهوم پیج رنک را معرفی کرد و در آن زمان تعداد بک لینک های یک وبسایت تاثیر بسیار زیادی بر رتبه بندی آن در نتایج گوگل داشت. متخصصین سئو و مدیران وب سایت ها از این نکته استفاده کردند و با تکنیک هایی مانندن تبادل لینک یا خرید بک لینک تلاش کردند تا جایگاه خود در نتایج جستجو را بهبود دهند.

با زیاد شدن معاملات بک لینک گوگل الگوریتم های خود را آپدیت کرد و الگوریتم پنگوئن را برای شناسایی و جریمه سایت هایی که از این روش های لینک سازی استفاده میکردند معرفی کرد. همچنین در ادامه پیج رنک را به کلی حذف کرده و تلاش کرد تا وابستگی رتبه بندی نتایج به لینک سازی را تا حد امکان کاهش دهد

تشخیص خرید بک لینک توسط گوگل


گوگل روشهای متنوعی برای تشخیص خرید بک لینک توسط سایت های اینترنتی دارد. مهمترین آنها تیم ویژه گوگل برای مبارزه با این پدیده است که وظیفه ای جز گشت و گذار در اینترنت و شناسایی سایت های فروشنده لینک ندارند. اگر شما سایت مناسبی را برای خرید بک لینک پیدا کرده اید دلیلی ندارد که تیم گوگل نیز نتواند آن را شناسایی کند.


همچنین گوگل کاربران را تشویق میکند تا سایت هایی که از این روش قصد فریب موتور جستجو را دارند معرفی کنند. با این کار هم سایت فروشنده و هم سایت خریدار با جریمه گوگل مواجه خواهند شد. تعداد لینک های ورودی به سایت شما در یک بازه زمانی مشخص و زمینه کاری سایت های مرجع معیارهای دیگری برای شناسایی سایت های متخلف توسط گوگل هستند. به تازگی و بعد از آپدیت الگوریتم پنگوئن استفاده زیاد و غیر طبیعی از یک عبارت مشخص بعنوان انکر تکست نیز به لیست تخلفات گوگل در خرید بک لینک اضافه شده است.


چند نکته مهم در خرید بک لینک
 

بک لینک ها را با فاصله زمانی و جداگانه خریداری کنید. پیشنهادهایی مانند “تبلیغات در 10 سایت با پیج رنک 2 و 3” انتخاب مناسبی نیستند.
بصورت مستقیم با صاحب سایت در تماس باشید و با واسطه های تبلیغاتی همکاری نکنید.
با سایت هایی که بطور گسترده و عمومی اقدام به فروش لینک و پذیرش تبلیغات میکنند همکاری نکنید.
تنها از سایت های مرتبط با زمینه کاری خود لینک خریداری کنید.


بجای تبلیغات متنی در سایدبار یا فوتر سایت ها، از تبلیغات محتوایی و مطالب اختصاصی استفاده کنید.
بجای خرید بک لینک در تمام صفحات یک سایت، در یک یا چند صفحه خاص تبلیغ کنید.
نسبت لینک های خریداری شده به کل لینک های ورودی سایت کمتر از 10 درصد باشد

 

میهن وب لینک

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *