چگونه کلمات کلیدی مناسب انتخاب کنیم

چگونه کلمات کلیدی مناسب انتخاب کنیم

 

 

Keywords kabinweb.com Seo min چگونه کلمات کلیدی مناسب انتخاب کنیم

 


 برای انتخاب درست کلمات کلیدی چه فاکتورهایی را باید در نظر بگیریم؟
مرتبط

کلمات کلیدی که انتخاب می کنید باید مرتبط با محصولات و خدمات شما باشند. هر چه این ارتباط و تناسب بیشتر باشد، بهتر و سریع تر در نتایج جستجو رتبه می گیرید و نرخ تبدیل شما نیز افزایش می یابد. یعنی بازدیدکنندگان بیشتری به مشتری تبدیل خواهند شد.
تصمیم به خرید
شما باید کلماتی را انتخاب کنید که افرادی را جذب کند که در مرحله صحیحی از چرخه خرید هستند. هر چه این افراد به مرحله تصمیم برای خرید نزدیک تر باشند، احتمال خریدشان از شما بیشتر می شود. شما کاربرانی می خواهید که آماده خرید کردن باشند، نه افرادی که صرفا در جستجوی اطلاعات باشند.
حجم جستجو
کلماتی را انتخاب کنید که زیاد مورد جستجو قرار می گیرند. اگر بتوانید در نتایج کلمات کلیدی پرجستجو، رتبه خوبی کسب کنید حجم زیادی از افرادی که آن کلمات را جستجو می کنند، وارد سایت شما خواهند شد. ابزارهایی نیز برای آگاهی از میزان جستجوی کلمات کلیدی مختلف وجود دارد.

 

اصطلاحات رایج موتورهای جستجو


رقابت پذیری
برای اینکه بتوانید با صرف حداقل هزینه و زمان رتبه خوبی بدست آورید، باید کلماتی را انتخاب کنید که برندهای معروف و یا وبسایت های پربازدید و پرسابقه به طور فعال بر روی آن ها هدف گذاری نکرده باشند. در مورد هر کلمه یا عبارت کلیدی باید 10 وبسایت برتر که در صفحه اول نتایج جستجو قرار می گیرند را مورد بررسی قرار دهید و ببینید که آیا  در مورد این کلمه یا عبارت کلیدی خاص، سایت شما توان رقابت با آن ها را دارد؟
تک کلمه ای یا چند کلمه ای؟ عمومی یا خاص؟
هدف صاحبان کسب و کار این است که در کلمات کلیدی مهم و پرجستجوی مرتبط، بالاترین رتبه را از آن خود کنند. اما وقتی به صفحه اول نتایج جستجو نمی رسند و یا اغلب بازدیدکنندگانشان مرور کننده هستند و نه خریدار، دچرا یأس و ناامیدی می شوند.

کلمه کلیدی رقابتی
انتخاب کلمه کلیدی رقابتی یک ریسک بزرگ است.زیرا همیشه رقبایی وجود دارند که از شما پیشی بگیرند.فرض کنید شما با کلی تلاش و حتی هزینه موفق شوید با یک کلمه کلیدی رقابتی در صدر نتایج گوگل قرار بگیرید و روزانه هم بازدیدکنندگان زیادی را جذب کنید و میزان کلیک سایتتان نیز بالا باشد اما اگر بعد از مدتی به هر دلیلی در آن کلمه کلیدی افت کنید به سرعت به خاطر وجود رقبای قدرتمند از نتایج صفحه اول گوگل خارج میشوید و به صفحات دوم یا عقبتر رانده میشوید.حال تکلیف این همه وقت و هزینه چه میشود؟

انتخاب کلمه کلیدی با رقابت کمتر
اما اگر به جای آن از چند کلمه کلیدی که رقابت کمتری دارند استفاده کنید, شاید نسبت به کلمه کلیدی رقابتی بازدید کننده کمتری را یه سایت شما بکشاند اما هم راحت تر میتوانید در سئوی آنها موفق شوید و هم اگر در چندتا از آنها دچار افت شوید هنوز هم میتوانید با کلمات کلیدی دیگری که در سایتتان بر روی آنها کار کرده اید در صدر باشید. پس ریسک بسیار کمتر و همچنین تداوم بیشتری در کار شما ایجاد میکنند.


استفاده از کلمات کلیدی کلی منجر به فروش نخواهند شد

شما باید کلماتی را انتخاب کنید که کاربرانی را جذب کند که در مرحله صحیحی از چرخه خرید هستند. هر چه قدر این افراد به مرحله تصمیم برای خرید نزدیک تر باشند، احتمال خریدشان از شما بیشتر می شود. شما کاربرانی می خواهید که آماده خرید کردن باشند، نه افرادی که صرفا در جستجوی اطلاعات باشند.

امروزه بیشتر کاربران وب بسیار حرفهای هستند و میدانند که برای به دست آوردن نتیجه بهتر در جستجو بابد یک عبارت طولانی را تایپ کنند.و چنانچه کاربری یک کلمه کلی را سرچ کند به احتمال زیاد جستجو هدفمند نیست و منجر به خرید نمیشود.مثلا کسی که در پی خرید ویلا است و با کلمه کلیدی خرید وارد سایت خرید و فروش ماشین شود تبدیل به مشتری نمیشود.

Long tail keyword 


دنیای امروز دنیای کیورد های طولانی است.کیورد های کوتاه زیادی وجود دارند که ترافیک کمتری از کیورد های طولانی تر دارند.کیورد های طولانی Long tail keyword نامیده می شوند


 کسب اطلاعات درباره موضوع وب سایت

اگر بر روی سایت خود کار میکنید پس به خوبی در زمینه کاری سایتتان آگاهی دارید .اگر وب سایت فیلم دارید ,کلمات کلیدی دانلود فیلم دانلود رایگان فیلم. فلیم خارجی یا ایرانی کلمات کلیدی مناسب ی هستند که به حوزه فعالیت شما مربوط میشوند و اگر بر روی سایت دیگری کار میکنید از مالک آن بخواهید به طور شفاف حوزه فعالیتش را برای شما توضیح دهدو کلمات کلیدی که فکر میکند به کارش مربوط هستند را به پیشنهاد دهند

 استفاده از پیشنهاد های خود گوگل  برای کلمات کلیدی مناسب

وقتی در search box گوگل کلمه ای را تایپ کنید و بعد یک بار space را بزنید(یا نزنید) ، گوگل، به شما پیشنهاد هایی می دهد که این پیشنهاد ها البته دیر به دیر به روز می شوند.اما همواره گزینه های مناسب و مرتبط و دارای ترافیک مناسب نسبی هستند.زمانی هم کلمه کلیدی را وارد می کنید، اگر Cursor را به پشت کلمه ببرید و بعد space را بزنید، گوگل کلمات کلیدی پیشنهاد می دهد، که قبل از کلمه کلیدی شما، کلمه جدیدی وجود دارد.مثلا اگر جستجو کنید، سئو، و قبل از این کلمه یک بار space بزنید، گوگل به شما کلمات دیگری که به سئو ختم می شود را پیشنهاد می کند.مثل خدمات سئو.

جمع بندی کنید

کلمات کلیدی خیلی کلی را حذف کنید.مثل دانلود، پنجره، وب سایت، آموزش ، دکور، اخبار و … .این کلمات همانطور که گفته شد، نباید سئو شوند و باید فراموششان کنید که در ابتدای این آموزش توضیحات لازم را دادم.

کلمات کلیدی کم ترافیک تر و طولانی تر و کم رقابت تر را در اولیت قرار دهید و کلمات کلیدی کوتاه تر و پر ترافیک تر و رقابتی تر را در انتهای لیست خود قرار دهید


عبارت های متشکل از چهار کلمه


بررسی ها نشان داده اند که عبارت های متشکل از چهار کلمه یا بیشتر، بیش از 40 درصد از کل جستجوهای اینترنتی را شامل می شوند. بنابراین با استفاده از عبارات کلیدی طولانی و خاص علاوه بر بهبود سریع تر رتبه بندی خود، بازدید کنندگان بیشتری را نیز به وبسایت خود هدایت خواهید کرد و فروش خود را افزایش خواهید داد
 

mihanweblink

رپوتاژ آگهی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *