ایمیل مارکتینگ موثر

ایمیل مارکتینگ موثر

 

 

4 ایمیل مارکتینگ موثر

 

 

طول متن


طول موضوع پیام عامل کلیدی در ایمیل مارکتینگ حرفه ای
وقتی زمان تصمیم گیری برای ایجاد یک موضوع جذاب برای ایمیل مارکتینگ حرفه ای می شود، طول متن موضوع، اهمیت زیادی پیدا می کند. ۶۰ تا ۷۰ کارکتر، حداکثر طول موضوع پیام است.

 

چگونه کلمات کلیدی مناسب انتخاب کنیم

 

 

تاثیر تعداد کاراکتر در باز شدن ایمیل

طبق تحقیقاتی که روی ۹۰۰ میلیون ایمیل انجام شده، موضوعی با ۴۸ کارکتر یا کمتر، تاثیر زیادی روی نرخ باز شدن ایمیل ها دارد. در مقابل اگر می خواهید نرخ کلیک در محتوای پیامتان برای ایمیل مارکتینگ حرفه ای  بالا رود، موضوع آن را ۷۰ کارکتر یا بیشتر در نظر بگیرید.

بر اساس این تحقیقات، موضوعات با طول کمتر از ۱۰ کارکتر، نرخ باز شدنشان ۵۸% درصد است


بهترین زمان ارسال ایمیل ۸ تا ۹ صبح و بعد از ۶ بعد ظهر است

طبق آزمون و خطاهایی که تیم ایمیل مارکتینگ حرفه ای کلاته دات کام انجام داده، بهترین نرخ باز شدن ایمیل ها بین ۸ تا ۹ صبح یعنی زمانی که افراد هنوز درگیر کار نشده اند. از طرف دیگر، نرخ باز شدن ایمیل ها بعد از ساعت اداری و به خصوص بعد از ۶ بعد از ظهر، به بیشترین میزان خود می رسد.

همچنین اگر ایمیل ها را در این ساعات ارسال کنید، علاوه بر اینکه نرخ باز شدن افزایش می یابد، نرخ کلیک شدن داخل ایمیل نیز افزایش پیدا می کند.

محتوای رایگان

بهترین محتوا برای ایمیل مارکتینگ حرفه ای، محتوای رایگان است
ما یکی از گروه های اعضای سایتمان به تعداد ۶۳۰۰ عضو را بررسی کردیم. خواستیم ببینیم کدام محتوا بیشترین نرخ باز شدن و کلیک شدن را دارد. رتبه اول را پیشنهاد های رایگان (کتاب الکترونیک، فیلم آموزشی یا صوتی) و رتبه دوم را پیشنهادهای فروش ویژه کسب کردند.

محتوای ایمیل های پیشنهاد رایگان می تواند آموزش های مرتبط در قالب کتاب الکترونیک، فیلم آموزشی یا صوتی، مصاحبه با افراد سرشناس در حوزه کاریتان یا گزارشی از کارگاه یا ایونت هایی است که برگزار کرده اید.

اما همانطور که در قسمت قبل هم گفته شد، باید ایمیل های مختلف را تست کنید تا به بهترین نتیجه برسید.

تصاویر را با تگ‌های توصیفی همراه کنید:

نمودارهای آنلاین منتشر‌شده‌ی بازاریابی نشان می‌دهند که هر فرد به‌طور میانگین بیش از 400 ایمیل بازاریابی در یک ماه دریافت می‌کند. اگر ایمیل‌های خود را با تصاویر، یک پیام عاطفی و یا یک نام تجاری مطلوب همراه کنید، می‌توانید از میان صدها ایمیل، برجسته شوید

باز شدن در موبایل

به‌ گفته‌ی کارشناسان یک شرکت آنالیز ایمیلی، بازاریابی ایمیلی نمره‌ی 22 را در شرایطی که حداقل نیمی از پیام‌های ایمیلی در تلفن همراه باز می‌شوند، اخذ نموده‌است. حال آن که قطعاً استفاده از تلفن‌همراه، امکان پاسخ به ایمیل‌های حساس به زمان را افزایش می‌دهد؛ در‌صورتی که ممکن است صفحات نمایش کوچک موبایلی مانع از باز شدن کامل تصاویر شوند.

اسپم

اگر دریافت کنندگان ایمیل، تنها برای دیدن تصویر همراه ایمیلتان، آن را باز‌کنند، می‌توانید به صورت نامحدود به جعبه اسپم آن‌ها امیدوار باشید. غالباً ارسال ایمیل به کاربران-به‌صورتی که در جعبه ورودی شناخته شده باشند، ( به این معنا که جزو اسپم ها نباشند) سخت‌تر است. به گفته‌ی کارشناسان، فقط 28 درصد از ایمیل‌های ارسال شده، وارد جعبه ی ورودی کاربر می‌شوند!

تگ‌های  ATL توصیفی ATL : Above The Line ، به معنای تبلیغات رسانه‌ای و جمعی است. می‌توانند به تغییر و کاهش ریسک پیام‌های تصویری کمک کنند. سازمان غیر انتفاعی WebAIM اشاره می‌کند که ATL قابل استفاده هم در متن و هم در مفهوم تصویر است؛ حتی اگر دریافت‌کننده نتواند تصویر را ببیند. از این تگ‌های توصیفی می‌توانید برای تصاویر سایت خود و همچنین در بازاریابی ایمیلی برای جذب مشتری استفاده نمایید.

 ۴۷ درصد از ایمیل هایی که باز می شود از طریق موبایل است

اگر میزان فروش شما از ارسال ایمیل هایتان ماهانه ۱۰ میلیون تومان باشد، آیا می توانید ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان آن را نادیده بگیرید؟

اگر نمی توانید حتما روی ریسپانسیو بودن قالب ایمیل هایتان دقت داشته باشید. ایمیل هایی که ارسال می کنید حتما روی صفحه موبایل تست کنید تا نحوه نمایش آن ها روی موبایل قابل قبول باشد.

بیش از حد درخواست نفرستید

ایمیل‌مارکتینگ خود را بخش‌بندی کنید. بنابراین هر فردی مطلوب‌ترین خدمات، مطابق با اولویت‌هایش را دریافت خواهد نمود. ارسال ایمیل با یک پیام واضح، اقدام توسط مشتری و پرداختِ بدون دردسر، حال چه با لپ‌تاپ روی میز باشد چه با تلفن‌همراه!

با ارسال پیشنهادهای ویژه به مشتریان، لازم نیست کد تخفیف ارائه دهید. همکاری با یک درگاه‌ پرداختی تلفن‌همراه، یک تجربه آسان و امن در خرید به مشتری شما خواهد‌داد. به‌عنوان مثال، تحقیقات نشان داده‌است، پرداخت از طریق Paypal، خصوصا زمانی که مصرف‌کنندگان در حال خرید با تلفن‌همراه خود هستند، محبوبیت خرید را تا 15درصد افزایش داده‌است.

 از ایمیل، برای ایجاد یک رابطه پایدار استفاده کنید

بهتر است برای هرکسی کمپین ایمیلی بسازید که آنچه را که در مورد مشتری می دانید، در آن ثبت کنید. شرکت بازاریابی Epsilon گفته‌است که ایمیل‌های ارسالیِ هدفمند که مخصوص هرمشتری بوده‌است، 76 درصد بیش‌تر از پیام‌های عمومی، به خرید منجر شده‌اند. با‌ این کار شما می‌توانید مشتری‌تان را بدون درنظر‌گرفتن قیمت و کیفیت محصول، متقاعد به خرید کنید. در هر‌حال ایمیل‌مارکتینگ راه مقرون به‌صرفه‌ای برای برقراری ارتباط با سرنخ ها و مشتریان، دسترسی به نگرش های ارزشمند و افزایش فروش میباشد.
 

 

میهن وب لینک

بک لینک بنری متنی رپوتاژ آگهی…

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *