لینک فالو

لینک فالو

 

 

backlink for 20161 لینک فالو

 

 

 


انواع بک لینک
در ابتدا ، لینک ها یا همان بک لینک ها همه تنها یک نوع بودند ، اما به مرور پیچیده و پیچیده تر شدند و به مرور زمان واقعا حالت بسیار پیچیده ای به خود گرفتند . با این حال می توان گفت که در حال حاضر ، بک لینک ها دو نوع دارند که این دو نوع ، انواع اصلی بک لینک محسوب می گردند.

 

این انواع عبارتند از :

بک لینک فالو
بک لینک نوفالو

تفاوت این بک لینک ها با هم چیست ؟
اگر به ظاهر این بک لینک ها نگاه کنید در واقع هیچ فرقی با هم ندارند  

چگونه کلمات کلیدی مناسب انتخاب کنیم

تفاوت فالو و نوفالو

 

 این دو نوع بک لینک در ظاهر هیچ فرقی ندارند. در حقیقت تفاوت این ها در کد اچ تی ام ال این دو نوع بک لینک است . اگر به سورس این دو بک لینک نگاهی بیندازید مشاهده می کنید که عبارت خاصی در بک لینک دوم (یعنی بک لینک نوفالو) وجود دارد و آن هم عبارت rel=”nofollow” است.


لینک فالو یا dofollow چیست؟
بهتر است برای فهم ساده‌تر، لینک‌های فالو را به امتیاز تشبیه کنیم. لینک dofollow بیشتر به معنای امتیاز بیشتر است. بنابراین، سایتی که بیشترین امتیاز را جمع کرده باشد، برنده خواهد شد. هنگامی که یک صفحه لینک‌های dofollow فراوانی دریافت می‌کند، موتورهای جستجو معمولاً به محبوبیت و کارایی مطالب آن پی می‌برند و در نتیجه در لیست نتایج جستجو رتبه آن را نسبت به وب‌سایت‌های مشابه بهبود می‌بخشند

امتیاز لینک‌

گوگل از معیاری با نام پیج رنک برای محاسبه امتیاز لینک‌ها استفاده می‌کند. البته بسیاری از متخصصین سئو ترجیح می‌دهند به جای استفاده از عبارت امتیاز لینک، از عبارت Link juice استفاده کنند. Link juice، یک عبارت عامیانه است که برای معرفی قدرت یک سایت از طریق لینک‌های داخلی و خارجی به کار می‌رود.

Link juice

در واقع، Link juice به قدرت لینکی که به سایت شما می‌آید گفته می‌شود و با اعتبار سایت مبدا (Authority) متفاوت است. زمانی که یک سایت معتبر به شما لینک می‌دهد، مقداری از اعتبارش از طریق این لینک به سایت شما منتقل می‌شود. همین امر موجب می‌شود که اعتبار سایت شما نیز افزایش یابد.

درک بهتر

برای درک بهتر این مفهوم، تصور کنید سایت‌های A و B وجود دارند. اگر هر دو سایت به لحاظ معیارهای سئو مشابه باشند و سایت A دو لینک ورودی دریافت کند، در حالی که سایت B هیچ لینکی ندارد؛ می‌توان اطمینان داشت که سایت A رتبه بالاتری نسبت به سایت B در نتایج جستجو خواهد داشت.

لینک نوفالو nofollow چیست؟


در بالا، ساختار یک لینک عادی را برای شما ترسیم کردیم. اما باید بدانید ساختار لینک نوفالو، کمی متفاوت است:
<a href=”http://www.example.com” rel=”nofollow”>Example</a>

 

تگ

در واقع وجه تمایز لینک nofollow و dofollow، تنها در عبارت “rel=”nofollow است و در صورت عدم استفاده از این عبارت، لینک شما تبدیل به یک لینک فالو خواهد شد. هنگامی که یک وب‌سایت از تگ nofollow استفاده می‌کند، در واقع به موتورهای جستجو اطلاع می‌دهد که این لینک نباید در محاسبه رتبه صفحه یا PageRank در نظر گرفته شود. همچنین، این لینک در محاسبه پیج رنک مقصد نیز بی تاثیر خواهد بود.
 

 

mihanweblink

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *